Gönül Kazancı Yeprem

Hakkında

2004 yılında Sakarya Üniversitesi Devlet konservatuvarından “Okul Öncesi Eğitimde Müziğin Rolü” isimli tezle birincilikle mezun oldu.

2006 yılında İstanbul Üniversitesinde “Orta öğretim Alan Öğretmenliği” tezsiz yüksek lisans programını tamamladı.

2001 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı şan bölümünden 2006 yılında mezun oldu.

2007 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde tezli yüksek lisansını tamamladı.

2012 yılında Erdem yayınlarından “Benim Müzikli Dünyam” isimli kitabı yayımlandı. CD ekli bu kitapta çocuk şarkıları da yer almaktadır.

İşitsel dikkat bölümlerini hazırladığı “IQ+ Dikkat ve Düşünme Etkinlikleri” kitapları 2014 yılında 7 yaş grubu için, 2015 yılında ise 6 yaş grubu için üçer ciltlik setler halinde Sedir Yayınları tarafından yayımlandı.

2014 yılından bu yana “Çocuklara Şarkılar, Ritmik Oyunlar” teması ile yola çıktığı çocuklara yönelik interaktif konserlerini 2018 yılından itibaren kukla Şerbet ile “Neşeli Notalar” olarak çocuklarla buluşturmaya devam etmektedir.

2016 yılında kızı için yazdığı ninniler “Bebeğime Ninniler” adıyla dijital müzik platformlarında yayımlandı.

2017 yılında çocuk şarkıları albümü “Çocuklara Neşeli Şarkılar” adıyla dijital müzik platformlarında yayımlandı.

2017 yılından bu yana ritim, işitsel dikkat, beden perküsyonu ve ses özellikleri gibi pek çok konuyu temel alan özgün programı ile ebeveyn katılımlı ritim atölyeleri düzenlemektedir.

2020 yılında Erdem yayınlarından “Seslerden Müziğe Yolculuk” isimli kitabı yayımlandı.

2021 Yılında bebekler için oyunlu şarkılardan oluşan albümü “Hokkacık” adıyla dijital müzik platformlarında yayımlandı.

Halen “Okul Öncesi Eğitimde Müzik Uygulamaları”, “Sesler ve İşitsel Dikkat”, “Masal Anlatıcılığında Müzik Uygulamaları”, “Bebek ve Çocuk Gelişiminde Müzik” konularında uygulamalı seminerler vermekte ve müzik eğitimcisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

Katkıda bulunduğu maddeler

Dimitrie Cantemir
Enderun’da talim terbiye gören Dimitrie burada Türk dilini, Türk mûsikîsini, Arapça ve Farsçayı öğrenmeye çalışmış, İslâm kültürüyle tanışmıştır...